Quantcast
Channel: HOAX
Viewing all 1133 articles
Browse latest View live

Podvodná súťaž o kuchyňu na Facebooku, opäť fejk Lilly shop

$
0
0

Podvodné facebook stránky neexistujúceho obchodu Lilly shop, ktoré každý deň organizujú fejkové súťaže o torty, nedávno zaryli hlbšie. Zorganizovali rovno celú predvianočnú súťaž o novu kuchyňu. Ako to už býva, nemalý počet ľudí naletel.

lillyshop-falosna-sutaz

Falošná súťaž

Tak ako falošné boli všetky príspevky doteraz, tak je falošná aj táto veľmi odvážna súťaž o kuchyňu.  Špekulant v pozadí tohto podvodu už nakradol obsah z iných stránok a zavádza množstvo žien falošnými príspevkami. Trúfať si ale na kuchyňu a sľubovať ju… facebook takéto súťaže nepovoľuje. Ide o ovplyvňovanie vitality. Stránka následne dokáže zarobiť peniaze na každej z obetí. Až to veľké množstvo ľudí, ktorí stránke uveria a zdieľajú, vytvára postupne zisk. Avšak len spomínanému špekulantovi.

Žiadna kuchyňa

Obrázok kuchyne je stiahnutý z internetu a len zneužitý. Reálne autor podvodnej súťaže nemá ani kuchyňu a ani partnera, ktorý by mal plnenie. Cena kuchyne presahuje za každých okolností hranicu zdaňovacej povinnosti a povinnosti platbe poistenia zdravotného. Organizátor súťaže nezverejňuje zákonom povinné údaje. Predpokladáme, že by určite prvky tohto správania mohli zaujímať slovenské kontrolné orgány. Aj keď ťažko povedať.

Podvedených niekoľko tisíc Slovákov

Opakovane je na tejto stránke podvedených niekoľko tisíc Slovákov. Osem tisíc zdieľaní, tri tisíc komentárov. Šialená viralita, ktorá prináša nemalý zisk podvodníkovi v pozadí. Aj takto sa dá robiť biznis. Gratulujeme.


Podvodné stránky predávajú OsteoRen, pochybné riešenie na artritídu

$
0
0

Sviatočné obdobie neznamená, že sa vyhneme podvodným stránkam. Reklamná sieť AdNow nám sprostredkúva na veľkom množstve českých a slovenských stránok podvodné reklamy na podvodné stránky a na podvodné prípravky. Dnes sa nám podarilo naraziť na fingované stránky prezentujúce Jána Vala, ako baníka, ktorý si zničil zdravie a potrebuje si ho obnoviť. Zarážajúce je, že na stránkach sú niektoré zdravotné ťažkosti nasmerované nie na vysvetlenie ťažkostí, ale na rovno kúpu prípravku.

podvodná liečba artritídy

Osteoren alebo ArthroNEO?

Je jedno aký prípravok hľadáte. Oba sú propagované síce rôznymi výrobkami, no v konečnom dôsledku rovnakou sieťou. Obrovské počty falošných textovm, článkov a webov na internete v rôznych krajinách, propagujú prípravky s oboma názvami. Najmä však s tým druhým. Stále sú to ale tie isté nakradnuté fotografie, len sa mení meno a krajina.

Dôkazy o protizákonnej a podvodnej činnosti:

  • Podvodné stránky na adrese „dxtrack55.info/rndr/Osteoren_SK_Blogs_J_n_Vala2/?ap=6678“ zobrazujú fotografiu zranenej a operovanej nohy. Táto fotografia je používaná vo veľkej miere v internetovej kampani na prípravok ArthroNEO
  • Rovnaká fotografia je aj v podvodnej stránke na ArthroNEO s menom Dušan Pastorek. Majú obaja páni veru poriadne podobnú nohu aj zranenie. Viz: „www.refreshyourjoints.com/sk_arthroneo_g2/index.php“ a vtipný je aj pán Thej Ramos, ktorý má rovnakú nohu aj rovnaké texty, len fotografie tváre sú menej početné, Nezohnali Filipínčana s väčším počtom ukradnuteľných fotografií. www.movingisfreedom.com/ph-official_p3/index.php
  • Dôchodca na hlavnej snímke na stránkach uvádza, že sa vyliečil vďaka Osteoren. Rovnakú fotografiu niekoľko mesiacov používajú stránky, ktoré tvrdia, žesavyliečil z artritídy pomocou jablčného octu. Píše sa o tom na „http://www.eclipsephase.ru/post/941?white=2&utm_term=8&utm_source=noinfo&utm_medium=941&lang=en“
  • Niektoré stránky používajúce fotografie z tejto problémovej stránky, smerujú na nákup prípravu VaryForte. Ten je však predávaný na znova podvodných stránkach: http://es.varyforte.pro/rndr/Variforte_ES/?ap=2142&esub=-4A25sMQIWCgIfBwQNqoiKAAEAAQACqAYCXggCIggBCgEPBJOGE3EA, kde sa objavujú fotografie údajných lekárov. Lekári Rodrigo Lorenzo a Elena Talavera, nie sú lekíri, ale tváre z fotobanky Shutterstock. Kúpiť si ich fotografie môže ktokoľvek.
  • Na boku stránok sa nachádza niekoľko odliklov na iné zdravotné ťažkosti. Každý jeden odklik však stále vedie na nákup tejto masti.
  • Stránky sa snažia vyzerať ako magazín. V skutočnosti tento dojem len fingujú.
  • Stránky majú falošné komentáre. Tí ľudia existujú v mnohých jazykových mutáciách, len majú preložené komentáre do iných jazykov. Tváre zostávajú, mená sa menia.
  • Stránky neobsahujú náležitosti, ktoré by mal magazín obsahovať.
  • Cieľové predajné stránky neobsahujú zákonom stanovené povinnosti, neuvádzajú povinné prvky. Neuvádzajú obchodné podmienky v zrozumiteľnej podobe.
  • Pozor, samotné predajné stránky sa nachádzajú na rovnakej doméne ako magazín. Už toto je dosť absurdné a prekvapivé. Lekár s menom Mudr. Alexander Eduard nie je členom žiadnej komory na Slovensku a fotografia tohto lekára pochádza z nevedno akej fotobanky. Lekára a jeho fotografiu zneužíva vo veľkej miere prípravok Forskolin, Hondrokrém aj tento na adrese: com/sk/  kde ho uvádzajú ako lekára s menom Norton Davis.

Varovanie:

Neodporúčame z dôvodu opakovaného a rozsiahleho porušovania zákonov Slovenskej republiky a  pre evidentné neprehliadnuteľné a nepopierateľné zavádzanie spotrebiteľa, reagovať na reklamnú kampaň. Neodporúčame objednávku prostredníctvom tejto a ani žiadnej inej podobnej podvodnej stránky. Varujte svojich blízkych.

Falošná Helena Malá vám vnucuje Eco Slim? Pozor na podvod!

$
0
0

Ďalší internetový podvod. Rozsiahla reklamná sieť po slovenských stránkach roznáša reklamy na prípravok ECO SLIM. Prezentuje ho neuveriteľne primitívna webová stránka dostupná na adrese: http://dxtrack55.info/rndr/HelenaEcoSlimSK/?rid=  prípadne na akejkoľvek inej adrese s rovnakým obsahom. Uvádzaná moderátorka Helena Malá je uvádzaná ako Lekárka a dietologička, Moderátorka, Autorka niekoľkých kníh, Pomohla tisícom ľudí.

Helena Malá, podvod s ECO SLIM

Kde je pravda?

  • Tento človek neexistuje
  • Fotografia je kradnutá zo zahraničia, na stovkách stránok sa pani volá inak
  • Dietologička určite nie je, pretože v skutočnosti o diétach podľa textov nevie nič.
  • Žiadna autorka knihy s týmto menom a so zameraním na čokoľvek o zdraví a živote neexistuje a nepredala tým pádom žiadnu knihu.
  • Nepomohla nikomu. Táto fiktívna falošná osoba v rukách podvodníkov v pozadí mohla akurát okradnúť mnoho Slovákov o peniaze vďaka podvodnému webu a pochybnému prípravku.
  • Pani nájdete na adrese: http://www.zdorovieinfo.ru/zhitzdorovo/hosts/
  • Celé to vyzerá ako zlý vtip. Odporná grafika, neuveriteľne zaostalý dizajn, fotografie vyzerajúce ako z podivného plesu z 80tych rokov. S najväčšou pravdepodobnosťou to celé pochádza z Ruska. Práve tam sa nachádza najväčší počet rôznych stránok, ktoré uvádzajú pod rôznymi menami a od rôznymi profesiami fotografie s rovnakým obsahom.
  • Pravda je nakoniec taká, že pani naozaj existuje. Pracuje v ruskej televízií ako moderátorka a v skutočnosti nemá nič s dietológiou. Je len moderátorka, s dlhoročnou praxou, avšak v primitívnej relácií s primitívnou grafikou, ktorá nemá spojitosť s tým, čo je nám prezentované na stránkach. https://www.youtube.com/watch?v=UQo0-dAMnzk
  • Čiže Helená Malá neexistuje

Právne problémy:

  • Celé stránky boli vyrobené, aby zavádzali. Vytvárajú falošné identity ľudí, klientov, falošné informácie o účinkoch a o odbornej garancii. V skutočnosti neexistuje žiadna záruka nad obsahom a účinkami.
  • Všetky odkazy vedú na nákup prípravku, ktorý prebieha na doméne http://ecoslimmer.pro/rndr/Eco_Slim_SK_Green/, tu sa objavuje lekárka Karla Bromská, ktorá je garantom projektu. Karla Bromská neexistuje. Znova fotobanka.
  • Predaj je v cene bez DPH, pričom cena bez je 98 EUR, s DPH je to už 117,6 EUR. Zvláštna DPH. Napriek varovaniam predtým, je poštovné nula EUR.
  • Žiadne obchodné podmienky
  • Žiadne reklamačné podmienky a poriadky
  • Žiadne informácie o ochrane osobných údajov
  • Žiadne záruky a kontakt
  • Žiadne uvedenie prevádzkovateľa predaja, čo je dané zákonom.
  • Chýba akékoľvek identifikovanie predajcu, IČO. V skutočnosti môže byť predajca 14 ročný študent, ktorý reálne nemá na sklade nič a hravo sa vyhne zodpovednosti.

Varovanie:

Neodporúčame z dôvodu opakovaného a rozsiahleho porušovania zákonov Slovenskej republiky a  pre evidentné neprehliadnuteľné a nepopierateľné zavádzanie spotrebiteľa, reagovať na reklamnú kampaň. Neodporúčame objednávku prostredníctvom tejto a ani žiadnej inej podobnej podvodnej stránky. Varujte svojich blízkych.

Podvodné stránky varujú pred parazitmi a ponúkajú Anti-parasite Herbal Tea

$
0
0

Vedeli ste o tom, že až 95 percent populácie Slovenska je napadnuté parazitmi? Podvodné stránky, ktoré sa snažia predávať prípravok Anti-parasite Herbal Tea, to vyhlasujú. Akoby sme všetci žili v odpadkovom koši plnom červov. Šialené texty a priam HOAXy, poplašné varovania pred niečím čo neexistuje, obsahujú falošné stránky, ktoré sú rozmiestnené po rôznych portáloch na Slovensku. Máme z nich získať pocit, že majú jednoduché riešenie problému, ktorý nikto nikde nespomína.

Falošný medicínsky portál

Šokujúce odhalenie, ktorým sa snažia zachrániť ľudí, ponúkajú za výhodnú cenu. Podvodné stránky s podvodným obsahom môžu ponúkať aký asi prípravok?

Vážne problémy stránok a dôkazy podvodu:

  • Stránky sa oháňajú parazitológom, MUDr. Štefanom Sarnovským, ktorý neexistuje
  • Stránky používajú vymyslený a prehnaný obsah
  • Predávajú niečo, čo nie je ani možné.
  • Je nemysliteľné, aby bol bylinkový čaj v takto brutálne vysokej cene
  • Obsahujú príšernú slovenčinu
  • Stránky vyzerajú ako magazín, no vytváral ho asi retardovaný dementný blbec. Toľko chybných odkazov, toľko nefunkčného obsahu, odklikov, ktoré sa nedajú odklinúť a všetko nasmerovať na navádzanie ku kúpe, by dokázal aj pri podvodnom webe len málokto. V kóde stránok je viac ako 72 vážnych pochybení a problémov pre ktoré nemožno tieto stránky ani považovať za skutočné stránky, ale len náhražku slova webstránka.
  • Anti-parasite Herbal Tea tu má prehnane veľký priestor v rôznej podobe.
  • Všetko smeruje na nákupnú stránku na adrese: http://sk.tea.health-line.me/rndr/Antiparasite_Herbal_Tea_SK_white/
  • Tam je ešte ďalšie kvantum problémov. Napríklad obsah, fotografie sú z internetu a fotobánk. Nič reálne.
  • Údajný lekár menom Mudr. Daniel Javorský má byť parazitológ. V skutočnosti je to fotografia ukradnutá v niektorej ruskej ambulancii a veľmi často používaná v azbuke. Napríklad aj na tomto odkaze nižšie: http://smartdieta.ru/monastyrskij-antiparazitarnyj-chaj.html
  • Keď vojdete na stránky, vytvárajú falošný psychologický nátlak. Vyhlásia totiž, že akcia končí za 14 minút. Jedinečná šanca získať prípravok lacnejšie čoskoro vyprší. Ak obnovíte stránky, počítadlo znova naštartuje znova. Falošný nátlak dokonca ani neplatí. Pretože keď počkáte do vypršania a objednáte, aj tak dostanete výhodnú cenu.
  • Žiadne obchodné podmienky
  • Žiadne reklamačné podmienky a poriadky
  • Žiadne informácie o ochrane osobných údajov
  • Žiadne záruky a kontakt
  • Žiadne uvedenie prevádzkovateľa predaja, čo je dané zákonom.
  • Chýba akékoľvek identifikovanie predajcu, IČO. V skutočnosti môže byť predajca 14 ročný študent, ktorý reálne nemá na sklade nič a hravo sa vyhne zodpovednosti.

Varovanie:

Neodporúčame z dôvodu opakovaného a rozsiahleho porušovania zákonov Slovenskej republiky a  pre evidentné neprehliadnuteľné a nepopierateľné zavádzanie spotrebiteľa, reagovať na reklamnú kampaň. Neodporúčame objednávku prostredníctvom tejto a ani žiadnej inej podobnej podvodnej stránky. Varujte svojich blízkych.

Podvodná reklama na Facebooku: Slovákov láka na peniaze

$
0
0

To je vrchol. Na Facebooku sa objavila podivná reklama, ktorá láka Slovákov na odpornú hlášku. Potrebujete peniaze? Každý Slovák vraj môže dostať mesačne tisícky eur. Vraj „rýchlo, zdieľajte s priateľmi“. To má mať aký zmysel? Absolútne drzý a absurdný podvod priam vyzýva k viralite. Množstvo slovenských symbolov z každej strany a vy dostávate pocit, že na to treba nejako reagovať. Najmä ak ste totálne na mizine a peniaze by sa vám zišli.

Podvodné stránky po kliknutí – obyčajné casíno

Po kliknutí sa dostanete na podvodné stránky, ktoré sa len snažia vyzerať ako nejaký magazín. Obsahujú viacero miest, spojení, dizajn podobný na magazíny. Chýba však pravý sidebar. Dokonca uvádzajú logo televízie TA3, aby sami zvýšili dôveryhodnosť toho, čo budú drístať jednu cez druhú.

Peniaze Slovákom a podvodná reklama

Kde je problém?

Od FB stránky TOP SPRÁVY po cieľovú hazardnú hru absolútne všade

Ak kliknete na reklamu, dostanete sa na nechutné stránky, ktoré kompletne používajú podvodné prvky. Stránky propagujú online casíno. Žiadnu reálnu možnosť  ako získať peniaze. Dokonca uvádzajú snímku ZUNO banky, kde má byť dôkaz o tom, že vyplácajú peniaze. V skutočnosti ide o odpornú trápnu retuš. Aby to vyzeralo zaujímavo, uvádza totiž podvodník obrázok rôznych transakcií v ZUNO banke. V skutočnosti sa však takto nikdy v ZUNO banke platby a úhrady neuvádzali. Ide o zmanipulovaný obrázok. Casino funguje na Slovensku ilegálne, nemá potrebnú licenciu na území SR.

Peniaze Slovákom a podvodná reklama

Logo TA3 je použité bez vedomia, súhlasu a akejkoľvek spojitosti televízie s podvodným projektom. Ľudí lákajú do online casína, aby sa pustili do niečoho, čo nie je kontrolované a oficiálne uznávané. Akúkoľvek aplikáciu, ktorá vyzerá ako casino, dokáže vyrobiť akýkoľvek dobrý programátor. S tým rozdielom, že môže peniaze len prijímať a nevydá ani euro, keďže stačí dobré nastavenie. Akékoľvek takéto miesto je preto riskantné viac ako sa len zdá.

Facebook komentáre v článku podvodného magazínu sú fingované, od Facebooku kradnú len dizajn a farebnú škálu, aby vytvorili nebezpečenstvo zámeny. Ľudí lákajú na viacero prvkov. Zarážajúce však je aj to, že toto nie je prvá reklama. Podporili už niekoľko ďalších reklám. Naivní ľudia pritom označili, že sa im stránka páči.

  • Podvodné stránky, kam smeruje reklama:  http://hlavne-spravy.online/top/indexa9.html#valid
  • Facebook stránky tohto podvodu plné ďalších:  https://www.facebook.com/topspravy2/

Poznámka: zneužitie národných symbolov do podvodu považujeme za naozaj odvážnu drzosť a svinstvo.

SCAM: falošné emaily AZET administrátorov žiadajú poslať heslo

$
0
0

Ak ktokoľvek kdekoľvek žiada, aby ste mu poslali svoje heslo, nech je to hoci aj samotný administrátor služby, nikdy nič podobnému nemôžete veriť a pokladať za reálnu požiadavku. Dnes každá služba, v ktorej používate heslo, takýto údaj kóduje. To znamená, že jediný, kto k nemu má reálny prístup ste vy. Na druhej strane komunikácie totiž v prípade preposlania môže dôjsť k rozvetveniu adresnosti. Správa sa môže preposlať aj desiatkam zamestnancov.

AZET

V tom najhoršom prípade v nepozornosti heslo pošlete niekomu, kto nie je administrátorom, ale len sa snaží na niečo také vyzerať. Prípady, kedy na Azet.sk/Pokeci niekto chcel získať cudzie heslo, sú pomerne dobre známe. že to však špekulanti podvodníci skúšajú opakovane so starou fintou sa ani nemôžeme čudovať. Ľudia sú nepozorní a pre uverenie stačí naozaj málo. Ak by naozaj administrácia AZETu upozorňovala na akékoľvek porušenie pravidiel, zobrazila by totiž systémové hlásenie a nie emailové, ktoré prehliadnete, alebo by mohlo byť filtrované niektorým filtrom. Posielať emailom Vaše heslo nie iba v rámci jednej služby je teda nemysliteľné.

Aktuálne, ako nás upozornila Viky, sa podvodníci snažia získať heslo pomocou tejto správy:

Milý užívateľ pokecu,
vzhľadom ku skutočnosti, že Tvoje užívateľské meno /nick/ bolo
opakovane nahlásené za porušenie pravidiel pokec.sk a na výzvy Azet portal nereaguješ, Azet
portal je nútený pristúpiť k zrušeniu Tvojho užívateľského mena /nick/!

V prípade, že máš záujem aj naďalej využívať služby Azet portal
je potrebné, aby si zaslal podľa §32, odst.4, písm.b, pravidiel pokec.sk nasledovné povinné
registračné údaje, ktoré slúžia k overeniu správnosti Tvojho prístupu na nick.

užívateľské meno /nick/:………………..
password /heslo/:………………..
pohlavie:………………..
vek:………………..

V prípade, že požadované povinné registračné údaje nezašleš do 15
minút od prečítania
tohoto emailu, Azet portal pristúpi k zrušeniu tvojho užívateľského mena /nick/!

Azet team

Upozornenie:

Tento článok neslúži ako návod. Upozorňujeme, že zopakovať tento čin znamená vystaviť sa možnému trestnému stíhaniu. Pokiaľ dôjde k škode na majetku, na imidži, na dôvere, na dobrom mene sopločnosti, alebo k poškodeniu osobnosti, k prieniku pomocou podvodu, spoločnosť Azet, a.s. sa pokojne môže brániť. Mimo iné trestné činy tu vzniklo nebezpečenstvo zámeny, ktoré v takomto prípade má oveľa väčšiu postihnuteľnosť ako v prípade predaja tenisiek NLKE, či ADIDSA. Akákoľvek podobná činnosť je zaznamenávaná a každý páchateľ pri akomkoľvek posielaní pošty, registrácií a akcii na webe zanecháva dátovú poštu. Internetoví podvodníci si to žiaľ nie vždy uvedomujú.

Akýkoľvek email, ktorý má podobný obsah a žiadal by heslo, či prihlásenie na iných externých stránkach, je dobré nahlásiť priamo administrátorom. Umožnia tak predchádzať ďalším zneužitiam hesiel a nastavení.

Somasnelle na ochabnutú kožu predávajú podvodné stránky a lži

$
0
0

A je to tu znova. prichádza Somasnelle a reklamy naň. Odporné podvodné bannery, ktoré lákajú na odporné podvodné stránky a vyjadrenia. Znova čítame „Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na ochabnuté ramená“, pritom nedávno tieto stránky propagovali „Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na chudnutie“, alebo „Fitnes tréneri prekvapení rýchlosťou pôsobenia novej metódy na zbavenie nadbytočných kíl“.
Dnes tu máme špekulantov, ktorí idú propagovať prípravok na ochabnutú kožu, faldy a podobne.

Ochabnutá koža a ramená

Podvodné stránky

Výrazná reklamná kampaň Somasnelle vedie zo stránok Centrum.sk (upozorňujeme, že v tomto článku sú reálne a podložené fakty) na stránky viacerých domén. Napríklad na stránky „http://alloversuccess.com/421/somasnelle-rwd/“, kde sa dočítate o neznámej pani menom Katarína Koluchová. Uvádzajú aj fotografiu. Ak takú pani nájdete, asi sa bude čudovať, čo od nej chcete. A možno bude mať 5 mesiacov a teda nikdy nič také nevyskúšala. Výmysly o novej metóde na celej stránke informujú o strašných bludoch. Čítate len o zázrakoch, ale to, že stránka využíva cudzie fotky a vymyslené informácie, je už akosi vedľajšie. O celej veci sa nedočítate nikde, len tu. Źiadne podložiteľné výskumy, odborníci, ktorí v skutočnosti neexistujú a z ničoho nič ako blesk z jasného neba je tu prípravok, ktorý sľubuje zázraky. Vraj ho otestovali tisíce ľudí a stoja za ním odborníci. Keď treba, nenájdete žiadneho a čo klient, to naštvaný človek, ktorý chce objednávku vrátiť, ale netuší ako a kam.

Problémom sú komentáre pod článkom. Jedným z viacerých problémov. Sú to presne tie isté, ktoré sa objavujú aj pri iných prípravkoch. Kód stránok je totožný s inými podvodnými stránkami. Stránka sa snaží vyzerať ako magazín, ale v skutočnosti ním nie je. všetko smeruje na predajné stránky.
A znova sa tu objavuje počítadlo, že musíte stihnúť nákup v priebehu pár minút, inak skončí exkluzívna zľava. Akonáhle počítadlo padne na nulu, znova sa spustí. Zajtra tam zmenia dátum, a počítadlo bude stále to isté. Psychologický odporný nátlak, aby vás dohnali k rýchlej neuváženej objednávke prípravku Somasnelle.

Predajný web

Stránky, ktoré priamo predávajú prípravok Somasnelle z týchto stránok sa nachádzajú na adrese „yourofferpro.com/421/somasnelle-rwd/“. Na nich je uvedená Karina Filipová (fotografia je kúpená z fotobanky Shutterstock, je to nemecká modelka), vraj vlastní 15 rokov fitness centrum v Bratislave. Zhodou okolností máme po ruke človeka, ktorý má veľmi dobrý prehľad a hoci vieme, že ide o podvodné klamstvo s pekným číslom, sám nám potvrdil, že také meno nemá so scénou podnikania v tejto oblasti v celej Bratislave absolútne nič spoločné. Karina Filipová nemala a nemá žiadne fitness centrum v Bratislave a už vôbec nie 15 rokov. O fitku, ktoré funguje dlhšie ako 10 rokov má nejeden Bratislavčan svoju vlastnú vedomosť. ďalšia vec je, že ide o opäť plne podvodné stránky s množstvom kradnutých obrázkov. Pod rôznymi obrázkami s vymyslenými identitami sa nachádzajú vymyslené mená a mestá. Tí ľudia reálne neexistujú, takže skúsenosti sú vymyslené.
Stránky neobsahujú zákonom povinné náležitosti, ako je identifikácia predajcu, jeho sídlo a IČO, skutočný kontakt a poriadne Obchodné podmienky. Je neuveriteľná drzosť, že čo i len malý obchod na Slovensku má vážny problém pre drobné pochybenie v zostavených obchodných podmienkach. Tieto predajné stránky fungujú beztrestne a nerušene až kým sa ich prevádzkovateľ nerozhodne ich jednoducho zrušiť.
Nedajte sa ani zlákať informáciami o práve prebiehajúcich nákupov dole v rohu. Ide o načasované nastavené vybiehanie vopred pripravených textov propagujúcich Somasnelle. žiadnych 230 ľudí práve na stránke nie je.

Ak sa čudujete, prečo tento článok nemá svoju formálnosť a je písaný tak veľmi laicky, je to spôsobené cielením informácií. Na internete sa pochybuje veľmi veľa menej počítačovo gramotných ľudí. Ľudia, ktorí neovládajú prácu s počítačom, čo je celkom prirodzené a ospravedlniteľné. Práve oni sú veľmi rýchlo a v´dačnou obeťou týchto predajov.

Zneužitý chorý chlapec Lucas Costa a fotografia na Facebooku

$
0
0

Chlapec z Brazílie menom Lucas Costa trpí vzácnym ochorením Epidermolysis bullosa, vďaka ktorému prišiel o prsty a jeho koža vyzerá ako po spálení. Pohľad na niečo takéto musí každého chytiť za srdce. Práve to využíva podľa profilu mladý Švajčiar, ktorý len jednoducho fotografiu umiestnil na Facebook.

Lucas Costa zneužitý

Hoci najväčší osoh by spravil, ak by uviedol pravdu, že chlapec má aj svoju stránku a je mu možné pomôcť priamo, nemá záujem chlapcovi pomôcť. Fotografiu použil pre vlastný osoh. Vyvolal totiž viralitu a získal tým len on.

7 miliónov komentárov a tie rastú

K fotografii chlapca s obväzmi na rukách pripojil text, že mu k jeho narodeninám priatelia nechceli pogratulovať kvôli jeho chorobe. Samozrejme, niečo také je nemožné. Ak sa raz dostal s dlhoročným ochorením do kolektívu, možno mu nepotriasli rukou, pre dieťa možno trochu vážnejšia záležitosť. No aby mali problém mu pogratulovať slovne? Text, ktorý sa snaží vyvolať emócie o ľudí, bol úspešný. Viac ako 7 miliónov komentárov vyvolalo tak šialene veľkú viralitu, že o túto fotografiu zobrazuje Facebook opakovane a niekoľko krát pri každej príležitosti, stačí si ju pozrieť a odignorovať.

Fotografia je len hnusne zneužitá, nejde o žiadnu pomoc

470 000 zdieľaní a viac ako 7 miliónov komentárov. Pri takomto brutálnom čísle musíme hovoriť o neuveriteľne rozsiahlom úspechu príspevku. Obrátená stránka veci je však tá, že nemá spoločné so skutočným originálnym prípadom, chlapcom z Brazílie, ktorý ochorením trpí. Tento celý úspech vyvolaný raz a v podobnej sile možno už neopakovateľný, pritom mohol byť lepšie premyslený. Pokiaľ by totiž boli uvedené pravdivé údaje, nie citovo manipulatívne drísty, mohlo sa naozaj pomôcť finančne aj chlapcovi. Stačilo uviesť stránky jeho rodiny a jeho prípadu.

Napísať HAPPY BIRTHDAY do príspevku nemá žiadnu logiku, význam a ani hodnotu. Možno nejakú vykonštruovanú vymyslenú hodnotu o ktorej chcú presvedčiť sami seba tí zapojení. Chlapcovi je to celkom jedno. Nemá z toho nič. Na celom „projekte“ zarobila jediná osoba, Elvid Dervishi (link), ktorý fotografiu zverejnil. Musel vidieť, ako výrazne rastie úspech jeho fotografie a citovej manipulácie. Ľudia sa chytili. Neurobil nič preto, aby chlapcovi pomohol. Neuviedol ani len jeho meno, aby si ho mohli ľudia vyhľadať.

Ochorenie Epidermolysis bullosa

Epidermolysis bullosa je vzácne genetické ochorenie, ktoré spôsobuje vznik bublín v oblastiach s vysokým trením a sliznicami, rovnako ako hlboké lézie podobné popáleniam. Môže spôsobiť zlý vývin zubov, oslabuje rast a lôžka nechtov a tiež spôsobuje vypadávanie vlasov. Spôsobuje rozsiahle škody a problémy ako anémia a spomalenie rastu. Krehké bubliny spôsobujú infekcie. Príčinou ochorenia epidermolysis bullosa sú genetické zmeny.

Zvrátený marketing môže byť úspešný marketing

Chcete megaúspešný osobný profil, tisíce odberov vašich drístov a imidž záchrancu ľudstva? Stačí si skopírovať fotografiu chorého, alebo trpiaceho dieťaťa a vyvolať masovú histériu jednoduchou vetou, v ktorej požiadate ľudí, aby trpiacemu dieťaťu dali lajk, alebo komentár. Žiaľ takto nejako funguje viralita na Facebooku, mimo iných spôsobov. A čím je stránka, alebo profil virálnejší, tým viac sa objavuje v rôznych spojitostiach. Úspešný a sledovaný profil osobný aj stránkový si s dobrými číslami môže zarobiť už len tým, že niekto na fotografii nepije Coca Colu, ale Pepsi. Príkladov je veľa, od bežnej inzercie, po product placement, ako keď je všade množstvo reklamy, celebrita na svojej fotografii ukazuje fotky z kúpeľne, kde sú šampóny len jednej značky, alebo tasí okuliare s konkrétnou značkou tak, aby bolo vidieť hlavne značku.

Skutočné stránky chlapca menom Lucas Costa:


Čo robiť ak som naletel podvodníkom a chcem vrátiť tovar?

$
0
0

Niekoľko rokov sa už venujeme rozsiahlej podvodnej sieti, ktorá pomocou bannerovej reklamy láka ľudí do rôznej pasce. Sú to všetky tie úžasné tvrdenia o novej formuli, novom objave, o tom, ako veľmi sú šokovaní majitelia fitness centier, ako veľmi sú šokovaní automechanici, lekári, dietológovia. A vždy sú to vymyslení ľudia, ktorí reálne nikdy neexistovali, ukradnuté fotografie modelov a modeliek, ľudí z videí, vymyslené pofidérne prípravky o ktorých nikde nenájdete jediné slovo, len na podobne odporných amatérskych stránkach. Takto ľahko je možné prezentovať pokojne aj prevratný liek na rakovinu, o ktorom sa nikde nedozviete len v podivnej exkluzívnej ponuke a vo veľkom si ho začnete objednávať, pretože to niekto na webe tvrdí a tvrdia to aj tí desiati ľudia na stránke. Omyl! Pozor! Ak by sme chceli, my sami si vytvoríme 200 vymyslených ľudí s rovnako nakradnutými fotografiami na internete a začneme vyhlasovať, že máme zázračné hárky papiera, medzi ktoré ak dáte 100 EUR bankovku, vypadnú vám dve.

Čo robiť, ak som naletel a objednal si podvodný prípravok, podvodnú prísadu, podvodný zázrak, alebo čokoľvek, čo pochádza z miest, ktoré spomíname?

  • Odfotografovať všetok tovar
  • Od poslaných dokladov a dodacieho listu urobiť fotokópiu
  • Zaslať tovar na spiatočnú adresu, ak vôbec nejakú uviedli. Ak neuviedli, kontaktovať kuriéra s tým, že on musí disponovať adresou odosielateľa.
  • Žiadať v priloženom liste peniaze späť v lehote 14 dní – na účet, alebo zloženkou na Vašu adresu.
  • V prípade, ak nebude vrátená čiastka v stanovenej lehote, kontaktujte Slovenskú obchodnú inšpekciu so všetkými kópiami dokladov a fotografiami veci.
  • Pokojne podajte trestné oznámenie na polícii vo vašom bydlisku z dôvodu podvodu. V prípadoch, kedy nevrátia čiastku a hlavne v prípadoch, kedy dorazí prípravok bez slovenského návodu, bez adresy vrátenia, s pochybným obsahom a vôbec ak pôjde o tovar, ktorý je reálne popísaný na viacerých miestach na webe ako podvodný.
  • Keďže u predajcov z väčšiny stránok chýbajú obchodné podmienky v zrozumiteľnej a kompletnej podobe, sídlo, predajca a skutočný slovenský návod, už to je dostatočným argumentom.

Polícia ani úrady o ničom nevedia

Dôvodom, prečo sa darí podvodníkom vo veľkej miere je to, že ľudia sa nechajú nachytať a už viac ani nepriznajú, že majú problém. Žena nepôjde na políciu s tým, že si kúpila prípravok na chudnutie a podviedli ju. Podvodníci vedia, že tí, čo si objednajú niečo podobné, sa nebudú sťažovať. Veľmi dobre to vedeli aj predajcovia pofidérnych koktailov v slovenských týždenníkoch v minulosti. Minimum sťažností, pretože jednak žena neudržala svoju vôľu a samozrejme tiež mnohé pili koktail v tajnosti, aby neukázali, že si priznávajú váhový problém a ten nemá riešenie.

Obete nekontaktujú obchodnú inšpekciu. Je jedno, či ide o prípravky na posilnenie výkonu motora, prípravky na rast svalov počas spánku bez cvičenia a jedla, prípravky na chudnutie, podvodná kozmetika s prísnym zákazom v ČR, kým na Slovensku sa nepohol ani jeden úrad. Kým Slováci nedajú vedieť, čo si objednali cez hranice, nikto u nás o tom nič nevie. A ani polícia nevie o tom, že nejakí podvodníci operujú a okrádajú ľudí o peniaze. Pritom by stačilo, aby ľudia o svoje peniaze bojovali oveľa viac ako len tým, že sa rozhodnú nerobiť problémy a nevyskakovať.

Ideálne, ak by ste si pamätali miesto, kde ste našli reklamy. Sú miesta, kde podvodné reklamy zobrazí Google a stránka s tým viac menej neurobí nič. Ak sa opakuje, je možné ju blokovať. Sú ale miesta, ako najväčšie slovenské portály, kde sa tieto reklamy zobrazujú priamo, pretože podvodníci cez agentúru nakupujú priestor. Tam by sa pritom dalo urobiť veľa. Stačilo by, aby ste sa pri prihlasovaní do slovenského mailu alebo pri čítaní slovenských správ na mnohých portáloch nemuseli stretávať s podvodnými reklamami a nemuselo by byť riziko tak veľké. Keďže je obetí tak veľa a tak často, ziskovosť celého podvodu len ženie oveľa viac peňazí do drahého priestoru našich portálov. Ak sledujete Facebook facebook.com/Varovania, tak snímky slovenských portálov nie sú falšované. Tie reklamy tam naozaj sú a tie portály tieto reklamy naozaj prezentujú. Upozorňujeme, že len varujeme, nijako tieto portály nepoškodzujeme.

Rozčarovanie na záver

Môžeme o tom písať niekoľko rokov v kuse a robiť akúkoľvek osvetu. Ľudia nás kontaktujú neustále až keď je oheň na streche. V prípade objednávky a zaplatenia pochybného prípravku už je nutné naozaj len vrátiť tovar, všetko si zdokumentovať a v prípade nevrátenia peňazí kontaktovať políciu a zároveň obchodnú inšpekciu.  Nás by to ani nevytáčalo, ak by nám niektorí nahnevaní dôchodcovia nepísali, že nás dávajú na súd, pretože sme ich na to neupozornili skôr. My? Skôr? Skôr než si to ten dôchodca objednal niekde na webe? Je azda našou povinnosťou sledovať týchto podvodníkov tak dôkladne aby sme vôbec dokázali ustriehnuť každé ich nové stránky? Radi by sme upozornili, že naša snaha upozorniť na jednotlivé problémy nie je snahou firmy, inštitúcie a nie je platená. Vynakladáme priveľmi veľké úsilie a neraz príliš riskujeme pri pátraní po pôvode a po dôvodoch jednotlivých podvodov. Snažíme sa a chceme pomôcť. Invektívy voči našej redakcii za to, že informujeme „neskoro“ (naozaj nie je našou vinou, že niekto objednáva tovar bez toho, aby predtým overoval na Googli, či je to pravda), alebo nebodaj že informujeme príliš zaujato a možno len „krivdíme, niekoho podnikaniu a snahe pomôcť“. Žiaľ aj také prípady sú.

Falošný Profesor Marcus Roy predáva prípravok, ktorý neexistuje

$
0
0

Čokoľvek čo nájdete na stránkach alebo poddoméne irf.sk.fit-news4u.eu je zvláštne. Dnes sme narazili na tieto stránky a nestačili sme sa diviť. Do reklamných kampaní s pofidérnym obsahom a vymyslenými sprostosťami v texte sa totiž dostali stránky, ktoré ešte neboli pripravené na vypustenie. Je v nich lekár, ktorý ani neexistuje, Marián Krátky – dietológ z Prešova, ktorý tiež neexistuje a profesor Marcus Roy, ktorého fotografia je model z fotobanky a on samotný tiež neexistuje. Tvrdí, že má úžasnú metódu, ako schudnúť. Spomína viacero klinických metód, uvádza časopis v ktorom niečo publikoval, no ak už nájdete ten časopis a kontaktujete redakciu, nevedia Vám vysvetliť, prečo by si niekto niečo také vymýšľal.Vraj zoštíhľuje za dve hodiny.

Marcus Roy podvodné stránky

Možno najzábavnejšie na tejto stránke je fakt, že čokoľvek tu nájdete, sedí s inými podvodnými stránkami, ale tam je prípravok aspoň pomenovaný a odkaz vedie na jeho kúpu. Na tomto webe dnes ale nenájdete žiaden názov a žiaden link. Jednoducho ho tu zabudli dať. Celé stránky píšu, aký zázrak prípravok je, čo všetko dokáže, ako dlho ho niekto používal a aké závratné zázraky už stihol urobiť. Ale oni sami nevedia, ako sa volá, koľko ho je a kde sa predáva.

Jednoducho preto, že tieto informácie sú vždy iné. Vymýšľajú názov a neskôr ho doplnia, až potom vznikne reklamná kampaň. Tu je však očividné, že skôr, ako podvodné stránky vyrobili s presne rovnakými komentármi ako pri iných prípravkoch doteraz, spustili reklamy a naviedli ľudí tam. Napríklad táto reklama je zobraziteľná na uloz.to a aj na centrum.sk

Ukážka podvodnej reklamy, ktorá vedie na tieto stránky:

  • smutné je, že na podvodnej reklame je fotografia ukradnutá zo stránok predávajúcich plavky. To dievča nemalo nikdy problém s chudnutím a nadváhou.

chytrytrik-podvodnáreklama

Reklama vyššie je tá, ktorá vás sem môže prilákať. Neklikajte na reklamu nad týmto textom.

Pozor na nový podvod: prof. Mark Howard a Perle Bleue

$
0
0

Falošný portál nazvaný The Globe News informuje o tom že britský profesor Howard objavil šokujúce…. Šialené drísty o omladení pleti. Stretávame sa tak s opäť už pomerne starým známym prípravkom Perle Bleue. Jeho účinky nebudeme radšej komentovať, budeme sa venovať stránkam a obsahu stránok, ktoré tento prípravok ponúkajú, predávajú a to s drzosťou, s akou si nedovolí fungovať žiaden internetový predaj. Bez sídla predajcu, bez skutočných podmienok, cenníka a bez štipky slušnosti.

Vymyslený zavádzajúci obsah

Odporné podvodné stránky plné neuveriteľných drístov tlačiacich najmä ktorúkoľvek zúfalú staršiu ženu do prípravku Perle Bleue proti vráskam, plné klamstiev, podvodného obsahu a tvrdia, že objavili novú zázračnú formulu na získanie mladistvého vzhľadu. Pochopiteľne, mnoho žien opäť siahlo po novom objave a keďže sa nedostaví výsledok, ani sa nepustia do reklamácie. Museli by priznať, že sa nedokážu vyrovnať s časom. Aj preto podvodníci opäť prosperujú.

Vykonštruované podvodné komentáre sú len narafičený balast pod článkom. Ani jedne komentár nemá reálny script a stavbu kódu, ktorá by pochádzala z reálneho komentovania. Váš komentár ani nevydajú, lebo to nie je komentovacie pole. Všetko je narafičené, vymyslené, podvodné, falošné. Viac prídavných mien je už aj azda zbytočných.

Varovanie pred stránkami mladistvy-vzhlad.com

Stránky nazývame podvodnými z jednoduchého opodstatneného dôvodu. Všetok obsah, ktorý tu stránky píšu, vymyslelo neznáme dieťa, alebo človek, ktorý ani len netuší, ako by mal vyzerať text snažiaci sa predávať podobné prípravky. Narafičené falošné keci o zázraku, ktorý v skutočnosti neexistuje, používajú obsah, ktorý je neprípustné prezentovať v takejto spojitosti a podobe.

Perle bleue kradnutá fotografia

Už samotná pani, ktorá je uvádzaná ako hlavný príklad omladenia pleti je len krádež. Originálna fotografia je ukradnutá z prezentácií zo štúdia omladenia a plastickej chirurgiev Beverly Hills, kde sa svojim zákazníkom plne venuje skutočný existujúci doktor Robert Kotler, ktorý nemá ani poňatia niečo o prípravku Perle Bleue, ktorý jeho prácu vydáva za svoju – originálna fotografia je na stránkach: yelp.com. Tu ale nejde o žiaden prípravok a krém, ale o viacero procedúr a prácu odborníka. Nie ženy, ktorú si vymysleli tieto stránky. Pritom nie je sama. Každá jedna fotografia, ak nie je z fotobanky, pochádza z iných stránok, kde ľudia dospeli k lepšej pleti celkom iným spôsobom. Ako cez prípravok Perle Bleue.

Žiaľ, pravou nie je ani jediná žena, ktorá na rovnakých stránkach spomína činky tohto prípravku.

Opakované porušenie zákona:

Neustále upozorňujeme, že nie je možné objednávať tovar na stránkach, ktoré:

  • Nemajú sídlo
  • Neviete, komu dávate peniaze
  • Naozaj nerozumiete presne tomu, čo vám ponúkajú
  • Netušíte o čom sú podmienky, najlepšie v angličtine
  • Stránky sa správajú podivne (aj keď neviete rozoznať, že ide o neštandardné správanie, venujte pozornosť bodom vyššie. Nestane sa tak, že budete ďalšou zo stoviek slovenských obetí podvodníkov týždenne.)

Súťaž o iPhone na Facebooku – pozor na tieto podvodné stránky

$
0
0

Neexistuje súťaž na Facebooku o iPhone, ktorá by bola pravá. Výnimkou za žiadnych okolností nie je ani tá, ktorá je na stránkach vytvorených len čisto pre tento účel. Ľudí lákajú na klamstvo stránky, ktoré sa volajú naozaj originálne. „Zdieľaj, lajkuj a vyhraj iPhone 7 a 7 plus“ na adrese https://www.facebook.com/vyhrajiPhone7a7plus/

Zlatý iPhone a falošná súťaž

Vraj súťaž o zlatý iPhone v hodnote 3000 EUR

Kde je problém?

Falošné nádeje a klamanie ľudí, ktorí ľahko uveria, napriek opakovaným upozorneniam, že ide o podvod, sú vo vysokých číslach pri každom príspevku. Stovky ľudí, či až tisíce ľudí uveria, že sa dá vyhrať zdieľaním a lajkovaním drahý iPhone. Opakujeme sa do zbláznenia v tom, že tieto stránky sú len ďalšie v poradí, ktoré potrebujú nazbierať lajky a následne s nimi obchodovať. Tieto stránky reálne nevlastnia žiaden iPhone a aj fotografie, ktoré prezentujú ako ceny, ktoré majú v pláne niekomu venovať, sú fotografie stiahnuté z internetu z kanadských, amerických a taiwanských blogov o mobiloch. Táto súťaž obzvlášť primitívnym spôsobom bez toho, aby mala čokoľvek v rukách, láka ľudí na masové zdieľanie. Vznik tejto stránky je pritom odôvodnený jedným zásadným problémom. Autor súťaže doslova vyžaduje, aby ľudia klikali na reklamu, ktorá v konečnom dôsledku vynáša zisk.

Kto je v pozadí týchto falošných súťaží?

Podnikavci, ktorí potrebujú nasadiť príspevok a o viac sa nestarať. Celý úspech takejto súťaže je automatický. Ľudia začnú zdieľať v naivnej viere, že tentoraz to vyjde. Nevyjde. Naozaj trúfalosťou je sľubovať zlatý 24 karátový iPhone za 3000 EUR Slovákom na tejto stránke. Výhra, ktorá podlieha zdaneniu a platbe poistného je síce falošná a neexistuje. Ale aj keby sa nejakým zázrakom stalo, že je reálna, už porušuje hneď niekoľko zákonov. V pozadí môže byť neplnoleté dieťa, ale pokojne podnikateľ trúfalec. Majiteľa je možné časom na takýchto stránkach zistiť podľa toho, aká reklama sa tu začne objavovať a čo začne propagovať. Propaguje však hlavne ďalšie podozrivé stránky https://www.facebook.com/Moj-iPhonesk-Lajkuj-zdie%C4%BEaj-a-vyhr%C3%A1vaj-262745304157340/ – aj tu ide o falošné využívanie domény, ktorá nefunguje a len ten dojem vytvára. Doména je chytená od 10. Januára, ale bez akejkoľvek zmienky o ničom.

Našli sme fotografiu, ktorá upozorňuje s názvom stránok, že môžete vyhrať iPhone 6S zlatý. Názov stránok je napísaný na papieri. Obal je od klasickej verzie, ktorú môže mať ktokoľvek doma. Odfotografovať čokoľvek pri takomto nápise je celkom jednoduché.

Právne problémy a spoločenské problémy

Falošná súťaž tvorí niekoľko právnych problémov. Tie už boli odovzdané Facebooku na kontrolu. Sú tu však aj spoločenské problémy. Drzosť, odvaha, bezohľadnosť. Ale vrátime sa ešte k tým právnym. Aké právne problémy sa môžu týkať takejto súťaže? Určite tie, ktoré by mohli otvoriť všetkým dôverčivým chorobným zdieľačom oči.

  • Súťaž nemá pozadie, nemá sponzora: to si vážne myslíte, že niekto dá mobil len tak?
  • Súťaž nemá zmysel, aký má vôbec zmysel dať mobil len tak? Každá jedna súťaž aj na Facebooku, hoci nie sú vôbec v takejto podobe povolené, má predsa nejakú logiku. Nejakú úlohu, medializáciu, získa na nej sponzor.
  • Súťaž nemá sponzora, prevádzkovateľa, ani jasné podmienky: ako je možné vôbec spustiť súťaž bez podmienok?
  • Čo sú to za stránky, ktoré sľubujú mobil?
  • Nakradnuté fotografie, nesúhlasiaci obsah, pochybné žrebovanie, primitívna slovenčina, debilná úprava, príšerný marketing. Inteligencia prípravy, ktorá je zložená z kradnutých fotiek a falošného obsahu je v konečnom dôsledku na bode mrazu.
  • Dokonca stránky, ktoré majú stáť v pozadí, sídlia na freehostingovej poddoméne – moj-iphone.cekuj.net, čo je prejav hlbokého amaterizmu, jednoduchosti a neprofesionality. O tom, že ľudí núti porušovať pravidlá reklamnej siete Google už ani nehovoriac. Stránky totiž obsahujú jednu reklamnú pozíciu z ktorej ich majiteľ očakáva zisk – istý zisk, pretože prikazuje na reklamu klikať. V rámci siete Google Adsense je to pritom dôvod na zrušenie konta.

BeatGame – neznámy portál, ale spojitosť

Lovci odmien a všetci tí, ktorí sa zaoberajú hľadaním súvislostí, možno ocenia, že v pozadí tohto projektu je spojitosť s neznámym portálom beatgame(koncovku nespresníme). K presnej súvislosti sa nebudeme vyjadrovať.  Všetky stránky, miesta a snímky sme zálohovali pre prípad ďalšieho možného riešenia veci.

 

Na tento rozbehnutý prípad nás upozornila Jarka, ďakujeme.

Flexa Plus ďalej straší, lekár menom Andrej Krečmár neexistuje

$
0
0

Flexa Plus prípravok predávaný cez stránky sk.stronglegs.eu smeruje na presne rovnaký podvodný web, s akým sme mali dočinenia pred niekoľkými  mesiacmi. Len ho presunuli na inú doménu. Tie isté výmysly a neuveriteľné absurdné tvrdenia o tom, ako veľmi sú lekári šokovaní novou metódou liečby kĺbov… Stránky opäť preháňajú, čo im sily a obsah stačí.

flexa podvod a vymyslený lekár krečmár

Povymýšľané texty, pokradnuté fotografie, presne typický prípad podvodného webu, ktorý sa snaží nalákať vás do pasce. Komentáre tie isté, opakovane z každého projektu identické, len nahradený názov prípravku. Do toho predajné stránky na doméne so slovom moneysaver – akoby naozaj niečo také mohlo usporiť peniaze. Názov domény je výsmech. Predražené výrobky, ktorých účinok je neznámy, pretože všetky recenzie na webe, ktoré sa vyjadrujú pozitívne sú súčasťou webstránok a podplatenej siete, ktorá chváli nereálne veci a cituje rovnaké bludy.

Lekár Andrej Krečmár, ktorý ale neexistuje

Dokonca aj lekár uvádzaný ako Andrej Krečmár je výsmech. Na Slovensku takýto lekár neexistuje, už vôbec nie v Bratislave, že by mal 15 rokov vlastnú ordináciu. Sú to hlúposti a výmysly. Neodporúčame vôbec sa zaoberať tým, čo tieto stránky prezentujú, pretože tak ako je pravidlom, ani jediná fotografia z webstránky nie je originál reálny klient. Všetko je fotobanka Shutterstock, alebo ľudia ukradnuté z iných stránok. Vymyslené mená, vymyslené príbehy, vymyslené identity a podvedení Slováci. Niekoľko porušených zákonov, predaj bez obchodných podmienok, predaj bez sídla, kontaktu, IČO. Je priam nemysliteľné, že tieto prípravky majú stále úspech a ľudia ich nakupujú. Práve preto dávajú veľké peniaze do kampaní, pretože sa im to oplatí.

The post Flexa Plus ďalej straší, lekár menom Andrej Krečmár neexistuje appeared first on HOAX.

Fotografie modelky Tess Holliday zneužil prípravok Amlan Forte

$
0
0

Nadrozmerná modelka menom Tess Holliday sa preslávila svojim telom. Hoci váži viac, ako klasické modelky, nabrala odvahu a prezentuje oveľa kyprejšie tvary, než sme zvyknutí. Výrazne potetovaná, no stále v tvári atraktívna žena zaujala už aj svetové médiá, ktoré nemajú nič proti prezentovaniu jej tela a fotografii. Možno pre odvahu, alebo preto, že to niektorí robia už len pre akýsi protest voči vychudnutým modelkám premávajúcim sa po svetových mólach. Tess Holliday, ktorej pravé meno je Tess Munster, má veľkosť 22 a tentoraz jej fotografiu zneužili podvodníci na propagáciu novinky Amlan Forte.

Cas.sk a reklama, lekári sú v šoku, Tess Holiday

Zneužitá do podvodnej stránky prípravku Amlan Forte

Vymyslené fingované falošné stránky na adrese http://globalmagazine24.eu/health/ks/124/amlan/c/index.html (fotografie zavesíme na fb) prezentujú akýsi absurdný blog reportérky Tatiany Rybakovej. Tatiana Rybaková je nikto. Neexistuje. Tieto stránky však prezentujú jej fotografie s príbehom o zázračnom chudnutí. Absurdné informácie o chudnutí prinášajú zázračný príbeh a jasnú reklamu celkom neznámemu prípravku, ktorý užívala a ona s ním schudla. Celé je to odporný podvod. Tieto vymyslené stránky totiž zneužívajú niečo, čo existuje, ale prekrúcajú fakty.

Tanya Rybakova existuje, ale jej príbeh je iný

Podvodníci ukradli identitu mladej Rusky Tanyi Rybakovej zo St. Petersburgu. Tanya sa trápial nadváhou, aj zdravotnými problémami. Nezdravá strava jej spôsobila nadváhu, no všetko sa rozhodla zmeniť. To, čo prezentujú podvodné stránky už ale nie je pravda. Žiaden prípravok menom Amlan Forte v jej príbehu neexistuje. Začala sa zdravo stravovať, viac pohybovať a tak stratila nadváhu. Jej príbeh je inšpiráciou ďalším.

‘I was bullied as a teen for being fat…now I’m a top model’: Woman with 300k Instagram fans shares her incredible transformation

Podvodné stránky pritom sľubujú doslova zázraky. úbytok váhy bez toho, aby ste sa museli čo i len trochu pohnúť. Len treba pravidelne užívať. Vraj nezanecháva žiadne strie. Doslova zázrak. Drosť drsný výsmech sú následne komentáre. Do komentárov pridalo fotografie žien, ich príbehy a zúfalstvo. Viaceré potvrdzujú účinky. Všetko je nafingované, nasadené, pokradnuté fotografie. Dokonca niekde ani nesedia profilové fotky s tými, čo pridali. Brutálny amaterizmus.

Reklama je na Cas.sk, odkiaľ pochádza?

Fotografie tejto modelky sa nachádzajú v reklamnej sieti Azet klik a bannery s azobrazujú na Čas.sk. Samotný portál nemusí mať žiadnu spojitosť a Azet klik ani len netuší, čo prezentujú. Zrejme to ale netušia už niekoľko rokov, keďže Azet klik patrí medzi najvýraznejších šíriteľov podvodných prípravkov, ktoré pripravili stovky ľudí o peniaze. Treba uviesť na pravú mieru, že Azet klik je len reklamná sieť a u nej inzeruje ktokoľvek, kto má peniaze a záujem. Oni nedokážu ustriehnuť, že sa tam objavila aj modelka Tess Holiday a nemôžu skontrolovať tisíce obrázkov. Preto pokiaľ sa vám niečo nepáči, je nutné kontaktovať Azet.sk.

The post Fotografie modelky Tess Holliday zneužil prípravok Amlan Forte appeared first on HOAX.

Falošný email žiada peniaze, vraj zbierka pre chorého Sebastiana

$
0
0

Sebastian Vaško, poznáte ho? Má to byť chorý chlapec s rakovinou, ktorého zúfalá rodina potrebuje peniaze, pretože chlapec zomiera. Absolútny útok na city ľudí, no do očí udrie prešpekulovaný systém emailového masového spamu a snímky ľudí, ktorí nemôžu byť Slováci. Zarážajúci prípad, ktorý zrejme za posledné mesiace musel podviesť množstvo Slovákov, žiada aspoň 20 EUR na pomoc chorému Sebastianovi. Slovák sa dokáže zľutovať a peniaze venovať. Oľutovať to však môže len čo zistí, že nič podobné takto existovať jednoducho nemôže, pretože hocikto si ukradne z internetu fotografie a vydáva ich za svoje. „Výborný“ spôsob ako podvodom vylákať z ľudí peniaze, je aj tento prípad.

Falošná zbierka Sebastian chce peniaze

Ten chlapec pochádza z Austrálie

Chlapec je v skutočnosti Bede Darch a nie Sebastian Vaško. Nepochádza zo Slovenska ale z Austrálie. Jeho stav sa nezhoršuje, no aj tak rodina potrebuje peniaze na liečbu a rehabilitáciu. Peniaze, ktoré by niekto platil slovenskej zbierke tak skončia vo vrecku špekulantských podvodníkov. Slovenský prípad tak nemá nič spoločné so skútočným chlapcom a ide tak o podvodnú zbierku.

  • Vymyslený príbeh
  • Hnusná slovenčina
  • Prečo „odohráva“ až 10. februára čo je o dva dni?
  • Zneužité fotografie (brutálne svinstvo)
  • Zneužitie dobroty a záujmu ľudí
  • Spamovanie je problém sám o sebe
  • Maskovanie odosielateľa, respektíve posielanie emailov cez neznámu serverovú službu, to je rozumné.

Kompletné fotografie celého newslettra, ktorý ľuďom hromadne prichádza, sme zverejnili na našom Facebooku. Ďakujeme Ivete za jej kompletnú správu a upozornenie na tento prípad.

Odosielateľ podvodnej zbierky

Odosielateľom emailu je: Kristína Vašková kristina.vaskova32@gmail.com

Ale v skutočnosti je to server sendgrid.net. Prezrádza to špeciálne upravená hlavička emailu, vnútorný kód takejto zaslanej správy. Pozrite sa sami, čo sa v kóde nachádza. Takmer žiadny údaj o tom, kto email odosiela. Prijímateľa tohto spamu uvádzame ako „adresat-ktoreho-chceli-podviesť@gmail.com“.

Delivered-To: adresat-ktoreho-chceli-podviesť@gmail.com
Received: by 10.157.33.65 with SMTP id l1csp1477913otd;
Tue, 7 Feb 2017 21:17:28 -0800 (PST)
X-Received: by 10.36.31.205 with SMTP id d196mr14833503itd.112.1486531048544;
Tue, 07 Feb 2017 21:17:28 -0800 (PST)
Return-Path: <bounces+4715932-a4ac-adresat-ktoreho-chceli-podviesť=gmail.com@sendgrid.net>
Received: from o2.0qt.s2shared.sendgrid.net (o2.0qt.s2shared.sendgrid.net. [167.89.106.6])
by mx.google.com with ESMTPS id r188si755477itd.105.2017.02.07.21.17.28
for <adresat-ktoreho-chceli-podviesť@gmail.com>
(version=TLS1_2 cipher=ECDHE-RSA-AES128-GCM-SHA256 bits=128/128);
Tue, 07 Feb 2017 21:17:28 -0800 (PST)
Received-SPF: pass (google.com: domain of bounces+4715932-a4ac-adresat-ktoreho-chceli-podviesť=gmail.com@sendgrid.net designates 67.89.106.6 as permitted sender) client-ip=167.89.106.6;
Authentication-Results: mx.google.com;
dkim=pass header.i=@sendgrid.net;
spf=pass (google.com: domain of bounces+4715932-a4ac-adresat-ktoreho-chceli-podviesť=gmail.com@sendgrid.net designates 167.89.106.6 as permitted sender) smtp.mailfrom=bounces+4715932-a4ac-adresat-ktoreho-chceli-podviesť=gmail.com@sendgrid.net;
dmarc=fail (p=NONE sp=NONE dis=NONE) header.from=gmail.com
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha1; c=relaxed/relaxed; d=sendgrid.net;
h=content-type:from:mime-version:reply-to:subject:to:list-unsubscribe:x-feedback-id;
s=smtpapi; bh=sqBB9sVdkZdTIH22ZozSlv217g8=; b=M/lC+gbKlonZhIpI7t
7z4ClTywWkjGpq+K8yFBadCSs7o2ig1sQ6uRqXKgUJvR5H3lT6Umo8awCh3FPJ46e
obhYkCQwiwwtcGRWmT40+Xsnk=
Received: by filter0614p1mdw1.sendgrid.net with SMTP id filter0614p1mdw1-20232-589A5648-7
2017-02-07 23:20:40.203972442 +0000 UTC
Received: from NDcxNTkzMg (o16789125x207.outbound-mail.sendgrid.net [167.89.125.207])
by ismtpd0001p1iad1.sendgrid.net (SG) with HTTP id 9LSLyDxhQa6wotGhgSk_4w
for <kristina.vaskova32@gmail.com>; Tue, 07 Feb 2017 23:20:40.290 +0000 (UTC)
Content-Type: multipart/alternative; boundary=c7d7c0ed53198460c8e678ffa9f71c95264fe8608aa452171a19f18e1ff5
Date: Tue, 07 Feb 2017 23:20:40 +0000
From: =?UTF-8?Q?Krist=C3=ADna_Va=C5=A1kov=C3=A1?= <kristina.vaskova32@gmail.com>
Mime-Version: 1.0
Reply-to: kristina.vaskova32@gmail.com

Odporúčanie
Nikdy neveriť podobným zbierkam. Je to ťažké, ale žiaľ iné riešenie neexistuje. Jedine ak poznať daný príbeh a mať overené, že peniaze putujú k rodine a nie do vrecka upoteného prasaťa sediaceho za počítačom niekoľko týždňov s očakávaním, či mu finta vyjde. Je neprípustné takto zneužiť fotografie a city ľudí. Aj pre 20 EUR ale odporúčame nahlásenie podvodu na polícii. Nebude chcieť konať, ale trvajte na svojom. Podvodníci to robia práve preto, že polícia najskôr konať nechce. Škoda je primalá. polícia totiž nechce prihliadať na fakt, že došlo k podvodu, ktorý je hromadný a je známy aj obsah. Ak by chceli, dokážu čísla spolu s bankou sledovať a vidieť tak, aký príjem na bankové konto prichádza.

Viac snímkov z emailu zverejníme na našom facebooku Facebook.com/Varovania

The post Falošný email žiada peniaze, vraj zbierka pre chorého Sebastiana appeared first on HOAX.


Sľubujú zväčšenie pŕs pomocou Bust Cream SPA bez chirurgie

$
0
0

Počuli ste už o prípravku na zväčšenie pŕs, ktorý sa volá Bust Cream SPA? Zrejme nie. Na stránkach časopisu Život, na stránkach Nového Času a mnohých iných sa ale objavujú reklamy, ktoré vás priamo posielajú na stránky akejsi blogerky Xénie R. Reklama obsahuje dievča s bujným poprsím, na ktorej je nemenovaná pornomodelka so slávnymi silikónmi. Ale fajn, pre týchto špekulantov je to ukážka toho, čo vraj dokáže ich krém. Rovnakú snímku podvodná sieť používa aj na talianskych a španielskych stránkach priamo v textoch, aj keď tam krém volajú inak. Táto Xénia vám vysvetlí, aký zázrak objavila, krém s názvom Bust Cream SPA.

Podvodný prípravok Bust Cream SPA na prsia

Stránky plné doslova až debilného textu o zázračnosti akéhosi krému lákajú na nádherný príbeh v brutálnej slovenčine, ako keby to písal niekto cez translator. Všetky odkazy na tomto fingovanom blogu vedú na kúpu produktu, ba čo je zarážajúce ešte viac, k celej propagácii pomáhajú aj komentáre ďalších ľudí.

 

Podvodný prípravok Bust Cream SPA na prsia

Bust Cream SPA a propagácia v komentároch

V článku sa nachádzajú fotografie údajnej Xénie R. Bradavky a dvorce na prsiach sú zretušované kruhmi. Rovnako tak zretušovali svoje fotografie aj komentáre – ženy nižšie. V skutočnosti to nie sú komentáre, len fingovaný umelo postavený obsah webu. Komentáre by mali celkom inú štruktúru kódu. Webstránky postavené do tejto podoby sú podvodné v celom svojom rozsahu. Zdrojový kód nedovoľuje, aby takto komentáre fungovali. Sú falošné. Obrázky profilov tých, čo píšu údajné komentáre sú tiež vymyslené kombinácie kradnutej fotografie a mena. Skrátka masívna reklama na prípravok Bust Cream SPA, ktorý dokonca jedna diskutujúca označila, ako absolútny hit v USA, kde ona stále jazdí.

Podvodný prípravok na prsia

Snímky zväčšených pŕs  Stopercentne ide o snímky, ktoré niekto vytiahol z neznámej kliniky plastickej chirurgie. Je ale ťažké vypátrať odkiaľ. Rovnaké fotografie už niekoľko rokov vykráda množstvo iných pochybných krémov. Stránky o ktorých dnes píšeme, sú čerstvé, novšie než množstvo podvodníkov pred nimi.

Napríklad tieto stránky používajú rovnaké fotografie, ale prípravok sa volá inak, napríklad BigBoost alebo BigBust, mení sa stále názov, ale zostávajú obrázky, praktiky, aj obsah. Do tretice to môže byť pokojne prípravok SenUp alebo SenUp!, niekde aj ako SenUp Viva Natura. Stále je to to isté, ako na Slovensku Bust Cream SPA.

  • http://www.benessere.io/big-bust-la-crema-push-up-che-aumenta-e-solleva-il-seno/
  • http://www.donnastar.it/bigbust-la-crema-rassodante-seno-a-effetto-push-up/
  • http://www.farmacie-online.com/come-aumentare-il-seno-in-modo-naturale-e-senza-chirurgia/
  • http://www.rimedi-naturali.com/senup-un-seno-piu-grande-piu-sodo/

Všetko do jedného patrí do jedného vreca, hnusných podvodných webov a odporného marketingu, ktorý predáva niečo, čo nefunguje, pretože fotky pochádzajú očividne z niečoho celkom iného.

Cieľ – nákup prípravku Bust Cream SPA

Cieľové nákupné stránky uvádzajú dve klientky, ktoré sú šťastné, že si prípravok kúpili. Nestačíte sa čudovať, aké bludy sú v textoch. A keď si už dáte hľadať prvú pani Táňu 42 rokov, alebo druhú Elišku 24 rokov, zistíte, že ani tie nie sú žiadnymi Slovenkami, či Českami, ktoré vyskúšali prípravok.

Táňa, ktorá má mať 42 rokov je v skutočnosti Ruska menom Tatyana Shar a má menej ako 30 rokov. Originál nájdete na tejto stránke: https://vk.com/tatyanashar

Napríklad Eliška pochádza z internetu, tiež fotobanka. Dievčina s notebookom v kaviarni na terase pri rušnej ulici je napríklad už použitá v plnej kráse a viac viditeľná tu:

V článku na stránke sa nachádza odkaz na vraj názory odborníkov. V skutočnosti sa dostanete na web http://sk.bustcream-spa.com/, kde nájdete naozaj aj názory odborníkov… pardón, oprava. Názor jedného odborníka, ktorého meno ani nezverejňujú. A to sa podržte. Ten odborník neexistuje. Nemenovaná lekárka je len fotografia z fotobanky, ktorá má vysokú popularitu v Rusku. Konkrétna fotografia sa nachádza v toľkých podnikoch a stránkach, že je až neuveriteľné, že sa doteraz neobjavila u nás.

Odborník podvodník

Originál v oveľa väčšom a kompletnom vydaní si viete nájsť napríklad na týchto doménach:

Spodok stránok uvádza sídlo spoločnosti Stone Dream sro, IČO: 031 50 917, Sidlo: Ringhofferova 115/1, Třebonice, 155 21 Praha 5 ; Email: info@stonedream.cz. A keďže mi nehodnotíme ani krém a ani spoločnosť, len web a jeho praktiky, zavádzanie, pôvod obsahu, obsah ako taký a úpravu, či legálnosť jednotlivých krokov a obsahu, potom je údaj o firme v podstate nepodstatný. Stránky sú odporné, prvé aj druhé, plné klamstiev, nakradnutých obrázkov a lží. V podstate nič nie je pravda na tejto stránke, nič čoho sa dá chytiť, sa nedá potvrdiť ako pravdivé. Ani informácie v texte, ani odborníci (veď neexistujú), štúdie, reálne potvrdené výsledky, nič.

Dokonca je protizákonné uvádzať takéto nebezpečné informácie, vytvára sa tu nebezpečenstvo zámeny, zavádzanie, klamanie zákazníka a psychologický nátlak pri odpočítavaní toho, kedy máte objednávať. Hŕ hŕ, rýchlo objednajte, lebo vám vyprší čas. Aké svinstvo nastane, keď čas vyprší? Nič sa nestalo, odpočítavanie je len fraška.

Upozornenie:

Rovnaký obsah, drísty, fotografie, grafiky aj praktiky so psychologickým nátlakom tlačiacim s odpočírtavaním času, sme našli aj v spojitosti so stránkou http://www.bustural.com/sk-official-KK1/m/index.php, kde sa prípravok volá Bustural. Bustural je tiež veľká neznáma, ale všetko je identické. Na týchto stránkach prebieha predaj bez plných obchodných podmienok, bez sídla firmy a predávajúceho, bez IČO DIČ a ďalších oprávnení. Na tejto stránke uvedená Ľudmila Liptáková, Doktorka prírodných vied (RNDr.) je vymyslená lekárka, fotografia je z fotobanky Shutterstock.

The post Sľubujú zväčšenie pŕs pomocou Bust Cream SPA bez chirurgie appeared first on HOAX.

Falošný Dávid z Prešova vraj počas prestávky v McDonalds zarobil majland

$
0
0

Vraj Dávid z Prešova mal náročný život a robil v McDonalds a počas prestávky dokázal zarobiť majland na nové Lamborgini. Nie len že v žiadnom McDonalde Dávid v Prešove nepracoval, chlapík z fotografie vôbec nie je Slovák, takéto Lamborghini sa nikdy na Slovensku neregistrovalo, je na ceste a nespĺňa predpisy, ešte aj celá stránka je poriadny podvod na ľudí, ktorých lákajú do pasce. Žiadna prestávka, žiaden úžasný príbeh a zázrak, ktorý dostal z prachu mladíka menom Dávid. Odporný podvod sa šíri na Facebooku v reklame, ktorú prezentuje akýsi The Healthy Page smerujúca na stránky thehealthypage.org.

Facebook falosna reklama David z Presova, McDonalds

Podvodný falošný článok o falošnom príbehu

Nič z toho, čo by ste sa dočítali na nafingovanom podvodnom webe na adrese a v článku (http://thehealthypage.org/zamestnanec-mcdonaldu-mal-konecne-stastie-vdaka-zdravemu-alternativnemu-zivotnemu-stylu/) nie je pravda. Všetko, čo vidíte, je nafingovaný umelý obsah. Články skopírované z iných webov a vymyslený príbeh ako jediný text v slovenčine informuje o blude, ktorý sa nikdy nestal. Kým Facebook reklama píše o závratnom zisku, tento článok už zisk nespomína. Ak by ste sa sem náhodou dostali bez reklamy, ani netušíte o čom to je. Na stránke je pár reklám, ktoré ako jediné môžu dávať logiku, no v skutočnosti možno len ide o zisk z nej. Pre viac info máte osloviť tvorcov a povedia vám viac. Neskúšajte to. Vzhľadom na spôsob šírenia, obsah a vzhľad webu je jasné, že toto nie je len tak. Zrejme sa niečo pripravuje a stránky sa zobrazujú skôr.

Nevieme nič, stránky sledujeme. Veríme, že čoskoro vysvitne o čo im ide a prečo si vymýšľajú falošné príbehy o falošnom človeku. Nelogický je bludný článok o zdravom štýle, pritom mal vyhrať peniaze.

Pravda je kde?

  • Pravdou je, že údajné Lamborgini je len podvodný podvrh. Fotografia je stiahnutá od užívateľa Hertj94 zo stránky Flickr.com – https://www.flickr.com/photos/hertj94/6971508658
  • Mladík na reklame nie je žiaden Dávid z Prešova, ale mladý Rus, ktorý sa nechal nasnímať ruským fotografom. Video s ním si môžete kúpiť tu: https://www.shutterstock.com/cs/video/clip-14035550-stock-footage-portrait-of-happy-handsome-young-man.html

The post Falošný Dávid z Prešova vraj počas prestávky v McDonalds zarobil majland appeared first on HOAX.

Pozor: Na Facebooku sa šíria podvodné reklamy na liečenie kĺbov

$
0
0

Priatelia, radi by sme upozornili na pomerne dosť veľa reklám, ktoré používajú tematiku kĺbov a liečby ochorení kĺbov. Reklamy sú zacielené najmä na starších ľudí, nie mladých, aby sa tak podvodníci vyhli odhaleniu počítačovo gramotnejším človekom. Stránky mybeejoints.com sú tie, na ktorých sa nachádza cieľová ponuka a stránky Joint Pro Technique sú tie, ktoré platia kampaň.

Podvodné lieky na kĺby

Zázračný prípravok na liečenie kĺbov od XX neznámeho zdroja s XX neznámym zložením.

Keďže sa problémom už zaoberáme, radi prinesieme podrobnú sondáž o to, čo prináša prípravok BeezMAX orto krém a hlavne kto je to Agafia Lyková, vymyslená postavička, ktorá vraj prišla s prevratným objavom. V ďalekom Rusku z olivového oleja… stop, stačí. Už takto debilné spojenie je varovaním, že to celé musí byť podvod. Webstránka je odporný podvod, reklama rovnako tak. Ľudia to prekukli a píšu v komentároch.

The post Pozor: Na Facebooku sa šíria podvodné reklamy na liečenie kĺbov appeared first on HOAX.

Pochybná stránka www.beezmax.com predáva prípravok BeezMAX

$
0
0

Internetom sa šíri nová vlna spamu, reklamy na prípravok BeezMAX. Zázrak na liečbu kĺbov sa prezentuje cez falošný príbeh, ktorý len zneužil už známy príbeh osamelo žijúcej ženy zo Sibíri menom Agafia Lykova. Všetko z podvodných webov smeruje na predajné stránky, ktoré však vo vierohodnosti nenaberajú žiadne body navyše. Žiaľ, aj v tomto prípade musíme pred pochybnosťou varovať. Varujeme prevádzkovateľa, že informácia o tejto stránke je z adekvátnych dôvodov uvedená na tomto webe ako varovanie pred chybami a vážnymi protiprávnymi pochybeniami. Stránky porušujú zákony SR a sú prezentované na území SR v slovenskom jazyku. Preto je možné pochybnosti o stránke zverejniť na inom slovenskom webe, najmä ak ide o takto koncipovaný obsah varujúci pred skutočnými skutočnosťami a faktami.

Beezmax

Odporúčame každému poškodenému podať podnet na SOI – Slovenskú obchodnú inšpekciu a zaslať aj výrobok. Neobsahuje slovenský návod, presné zloženie a jasné všeobecné podmienky, dodací list v zrozumiteľnom jazyku a jasné podmienky pri nákupe, alebo jasné podmienky pri vrátení tovaru. Odporúčame to riešiť, pretože práve to, že nikto tieto problémy nerieši, spôsobuje beztrestné predávanie prípravkov ďalej.

Stránky, ktoré predávajú BeezMAX

Keď prekliknete na nákup, dostanete sa na http://www.beezmax.com/sk-official-g3/index.php a v tej chvíli, ako sa tu ocitnete, pozornejší ľudia musia spozornieť. Rovnaký narafičený obsah, aký nájdeme aj na iných prípravkoch. Je tu pán Dávid 45 rokov zo Žiliny, Anna-Mária z Hlohovca, ktorá vyzerá na 24 rokov, ale dali jej vek 52 rokov. To preto, že podvodník zostavujúci tento web poplietol nakradnuté fotografie a týchto falošných ľudí už ani nepotreboval veľmi riešiť.

  • Stránky uvádzajú psychologický nátlak. Už len 12 minút na šancu získať špeciálnu zľavu. Odpočítavajú sa aj údajné akciové balíčky. Už len 13, už len 11. A keď príde posledný, skúste stránku obnoviť. Aj celé odpočítavanie začne odznova. Výsledok tohto nátlaku je rýchla neuvážená objednávka, aby človek nestihol zájsť na Google a preverovať, či nejde o falošné stránky. Stále dookola, nekalé zavádzanie na každom jednom scrolle a kliku. Hnus.
  • V kontakte je len adresa do USA, žiadna adresa, oprávnenie, IČO, sídlo firmy, predajcu, registrácia, identifikácia, slovenský zástupca, po slovensky zrozumiteľné pravidlá, podmienky, nič. Niečo nemysliteľné a predsa to funguje.
  • Zloženie výrobku hovorí o prírodných produktoch. Sme fascinovaní dostupnosťou olivového oleja v odľahlej Sibíri u ženy, ktorá nemala po ruke nič.

Falošní ľudia ako referencie

Tí ľudia, ktorí majú byť ako referencie, v skutočnosti neexistujú.

  • Jeden z nich je už niekoľko rokov využívaný ako model pre stránky http://disfuncionerectiltijuana.com/wp-content/uploads/2015/11/Testosterone-Replacement-Therapy.jpg
  • alebo tu: http://job-tomsk.ru/poleznoe/kak-postroit-svoy-brend/ čiže, ak sa teraz objavil rovnaký chlap v oveľa menšej fotografii, je to podvod. Najmä pán zo Starej Turej na fotografii tiež neexistuje. V celej Starej Turej nikto s takým ksichtom neexistuje a to si ho pozrelo viac ako 45 ľudí priamo z mesta.
  • Žena v žltom je tak bohato využívaná v podore rôznych iných podvodných prípravkov, že už je to vrchol. Napríklad na: http://akulij-zhir.officiale.biz/ – a tu sa zmenil prípravok, nezmenil sa ale príbeh a meno tejto slečny – http://www.theorihiro.ru/ – potom tu sa už napríklad volá inak. http://luxjs.ru/440-v-shigre.html – zdá sa, že ak sa raz ocitnú na webe, už sa ich nepustia a ich tvár zneužívajú do zbláznenia.
  • každá jedna postava v referenciách a obsahu je stiahnutá z iných stránok. Je zbytočné to úvádzať, stačí že sme si uložili snímky do počítača ako zálohu a dôkazový materiál na dokázanie pravdivosti nepravosti obsahu a hlavne v porovnaní s vekom, kedy vznikol tento portál a spojenie obrázkov s touto značkou. Kód stránok je príliš podobný na iné prípravky, kde sú rovnaké snímky. Koľko majú do pekla tých portálov s rovnakými fingovanými ľuďmi?

The post Pochybná stránka www.beezmax.com predáva prípravok BeezMAX appeared first on HOAX.

Podozrivý Activlan na opravu sluchu a podvodné stránky, či praktiky

$
0
0

Nestačili sme sa čudovať z toho, čo všetko sa stihlo v posledných dňoch objaviť a máme tu novinku. Activlan sa dostáva do pozornosti cez rovnaké podvodné stránky, ako mnoho iných prípravkov a podvodných webov doteraz. Švajčiarska kúra Activlan má byť úžasnou záchranou sluchu, vďaka ktorej budete lepšie počuť. Ak ste doteraz počuli, tak vďaka tomuto zázraku budete ešte lepšie počuť. Na banneroch sa síce objavuje tvrdenie o nejakom extra jednoduchom recepte, v skutočnosti vás chce niekto dostať do pasce a oklamať pomocou podvodných stránok, ako je už žiaľ bežné.

Activlan oprava sluchu

Čo je to Activlan a kto ho propaguje?

Activlan sme doteraz nikdy nevideli. Má ísť o nejaký olej, ktorý si vlievate do ucha a následne nastane zázrak, pretože tak ako stránky tvrdia, opraví sa vám sluch. Na stránkach je príšerná slovenčina, aj hlúposti,. Reklamné žvásty snažiace sa prípravok predať. Napríklad „V skutočnosti za všetko vďačím svojej vnučke, ktorá pracuje ako zdravotná sestra v renomovanom domove dôchodcov vo Švajčiarsku pri Bodamskom jazere. Čo všetko tam nemajú! Bazény, masáže, procedúry, moderné terapie – na všetko! Beáta [vnučka pani Ireny] urobila všetko pre to, aby zachránila môj sluch, ktorý sa zhoršoval strašidelným tempom.“

Activlan oprava sluchu

Odporný podvodný web

Prekvapením môže byť pre niekoho menej skúseného fakt, že stránky sú falošným magazínom. Všetky komentáre sú vymyslené a fingované. Aj titulná fotografia údajnej dôchodkyne, ktorá vyskúšala tento prípravok, je len podvrh. Nejde o žiadnu Slovenku a jej dcéru, ktorá by tam pracovala. Ide o vymyslený príbeh a vymyslené informácie. Fotografia v skutočnosti pochádza z fotobanky Shutterstock, stačí sa pozrieť na adresu: https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/old-woman-her-grandchild-sitting-close-25879927 – obe postavy pochádzajú z Rumunska.

Predajný web je ďalší podvod

Ďalším podvodom je predajný web. Na ňom sa nachádzajú vymyslené osoby a kradnuté fotografie žien, ktoré údajne majú zachránený sluch vďaka prípravku. Uvádzajú tu dokonca odborníka, ktorý má byť zárukou fungovania. Je tam text: „Volám sa Róbert Litovský a som špecialista na poruchy sluchu. Už 15 rokov prevádzkujem vlastnú ordináciu v Bratislave“ ale pravda je, že tento lekár neexistuje. V skutočnosti je to nemecký model, žiaden lekár.

Activlan oprava sluchu

Róbert Litovský neexistuje, v Bratislave nemá žiadnu ordináciu a už vôbec nie 15 rokov. Stránky sú podvodné v aj v tom, že vytvárajú nátlak, odpočítavanie ukazuje termín, kedy musíte stihnúť objednať, ak chcete zľavu. Klamú aj vybiehanými informáciami o tom, kto práve objednal. V skutočnosti nikto nič neobjednal. Mená a mestá o tom, že teraz Michal z Košíc objednal vybiehajú len preto, že je to nasadené natvrdo v kóde.

  • Bannery sa zobrazujú napríklad na Centrum.sk
  • Bannery smerujú na doménu: http://alloversuccess.com/421/activlan-prt2/
  • Varujte svojich blízkych pred dôverčivosťou v tento produkt a stránky, či informácie na nej. Neodporúčame využiť ho práve pre spôsob propagácie.

The post Podozrivý Activlan na opravu sluchu a podvodné stránky, či praktiky appeared first on HOAX.

Viewing all 1133 articles
Browse latest View live