Psoriáza je kožné ochorenie, ktoré trápi viacerých ľudí a jeho príčiny nemusia byť vždy obmedzené prevenciou. Postihnúť môže ľudí v rôznych podmienkach. Internetový priestor je plný rôznych riešení. Nehľadajte pomoc u doktora Googla, ale u kožného lekára. Tobôž nereagujte na falošné reklamy a podvodné stránky, ktoré sa vás pokúsia presvedčiť, že majú riešenie a nemusíte zaň dať veľa. V skutočnosti títo podvodníci predávajú bezcenné látky s predraženou cenou. To, že si na stránky nasadia logá McAfee a NORTON security má asi zbudiť dojem chránenej transakcie a bezpečnosti. Všetko, čo ale na stránkach predávajúcich PSORIDEX nájdete, je žiaľ jeden veľký podvod.
Predajný web na látku menom Psoridex
- na prvý pohľad krásna stránka s dizajnom a farebnou škálou, ktorá priláka na pekné obrázky pred a po, na modelky z fotobanky a pekné grafy či sľuby. Ale:
- dostali ste sa sem cez odkaz zo stránok s falošnými komentármi z podivnej domény a tu vás čakajú podobné klamstvá.
- Predaj prebieha protizákonne, neexistuje povinná identifikácia predajcu, chýbajú plnohodnotné všeobecné podmienky pre nákup v zmysle zákona o obchode, chýbajú jasné informácie ohľadom reklamácie, alebo o narábaní s osobnými údajmi v zmysle osobitných predpisov známych aj ako GDPR
- Lekár na stránke prezentovaný ako dôležitá garancia, že vec funguje a má nejaký účinok, je neexistujúci vymyslený človek, čiže vymyslené meno, funkcia, história, úspechy, jeho tvrdenia a k tomu je vytvorená tvár pomocou fotografie modelky z fotobanky.
Lekárka neexistuje: Sandra Šuška sa špecializuje na dermogenetiku. Tak to musí byť lekárska špička, ak sa venuje priamo genetike pokožky, alebo vedecká kapacita. Žiaľ, rovnako ako funkcia a meno, je vymyslený všetko okolo nej. Originál je totiž len pani z fotobanky a tu je dôkaz: https://www.123rf.com
- Žiaden zo zákazníkov neexistuje. Všetky príbehy, ich mená a mestá, sú vymyslené. V iných krajinách rovnakí ľudia nesú iné mená.
- Ak výrobok overujete v Google, nachádzate jediné pochvalné recenzie len tie, ktoré výrobok velebia nerecenzne. Teda ide o falošný článok, ktorý nie je skutočnou recenziou, nie je testovaný na sebe, neprináša dokumentáciu účinkov, hodnotenie, len chválu zloženú z faktov z predajného webu a výmyslov so zlou slovenčinou.
Tvrdenie, že ide o internetový podvod zakladá práve na protiprávnom predaji, nejasnom pôvode, pozadí, neexistujúcich lekároch, zákazníkoch, na falošných stránkach ako takých, bez prevádzkovateľa, autora, zodpovedného subjektu. Považujeme za nemysliteľné a vážne pochybenie, ak je vytváraný lekár celkom vymyslenou osobou len za účelom oklamania ľudí a vzbudenia dôvery v to, že si to musia kúpiť. Neexistuje tak žiaden odborný názor k tomu, aby ste tak mali naozaj v prípade konkrétneho zdravotného problému spraviť.
The post Varovanie pred PSORIDEX: ďalší pochybný bojovník proti psoriáze appeared first on HOAX.