Quantcast
Channel: HOAX
Viewing all articles
Browse latest Browse all 1104

Smrť Morgana Freemana je hoax a bussiness zároveň

$
0
0

Herec Morgan Freeman zomrel – takýto titulok má viacero amerických aj neamerických webstránok. Kým na jednej strane svet zarmucujú, pozornejší nájdu aj ďalšie miesta, kde pochopia, že ide o nechutný vtip. Ale to by nebola ani tak pravda, pretože aj vtip má svoje hranice. Informácie o smrti Morgana Freemana sa objavila už v roku 2010, o čom informovalo Zaujimavosti.net, a v tomto roku sa objavujú priebežne v rôznych mesiacoch. Niektoré stránky totiž pochopili, že je to slušný biznis, keď prilákajú pozornosť ľudí k smrti ich milovaného a obľúbeného herca. Autori týchto systémov, často automaticky generovaných, necítia svedomie alebo slušnosť. Sila peňazí je vyššia. Najviac oleja do problému a tohto výmyslu pridáva hlúpa facebook stránka o jeho smrti. (Je dokonca možné, že pôvodne vznikla na základe prvých vymyslených informácií ako reálna smútočná stránka nejakého fanúšika, avšak po prevalení pravdy ešte z 2010 zostala dodnes. V posledných mesiacoch nabrala na popularite, keď do celej veci priliali olej rôzne stránky lákajúce na informácie o smrti známeho herca.)

Prečo tento podvod prekvitá?

  • vymyslená správa prinesie spojenie o smrti a mena herca. To ľudia hľadajú vo vyhľadávačoch a tak stránky získajú na návšteve
  • vymyslená správa nepriláka len ľudí, ale zvyšuje návštevnosť a zisk z reklamy
  • vymyslená správa naláka aj iné médiá, ktoré ak nepoznajú pravdu, uvádzajú ako zdroj znepokojujúcej správy konkrétny web. To prináša spätné odkazy, návštevnosť a znova prvé a druhé spomenuté.

Napriek tomu, že s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o ziskovinu, stále hovoríme o hoaxe. Vymyslenej šíriacej sa správe, ktorú zdieľajú ďalší. Samotný Morgan Freeman pritom spokojne žije a nakrúca filmy. Neverte preto tomuto podvodu.

foto: film Bruce Všemohúci, odporúčame.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 1104